Image

تحلیل رفتار متقابل

تا حالا شده احساس کنید فقط یه سرویس دهنده به دیگران هستید و همه از شما انتظار انجام کاری رو دارن و در مقابل شما رو درک نمیکنن!

اگه یه ضبط صوت صدای ما رو برای چندروز ضبط کنه، فکر می کنید بیشتر چه جملات و افکاری رو ضبط میکنه و ما مدام از چه لحن و الفاظی استفاده می کنیم؟

چقدر توی نوشتن تکالیف و انجام کارهای بچها ورود می کنید؟ فکر می کنید بدون شما هم میتونن از پس کارهاشون بر بیان؟

و یه سؤال اساسی تر...، بنظرتون آیا چیزی هست که توی زندگی تون باعث لذت و آرامش شما باشه، چقدر از زندگی تون احساس لذت می کنید؟

ما فرزندان مون رو به مدرسه می فرستیم تا علم یاد بگیرن و در آینده بتونن  در مواجهه با مشکلات توانمند باشند . گاهی لازمه خودمون هم همین کارو انجام بدیم!

تشنه آموختن باشیم و دنبال راهی بگردیم که احساس بهتری از زندگی در ما شکل بگیره.

یکی از نظریات پرکاربرد و اصولی در این زمینه، توانایی ما در تحلیل رفتارمون هست که در علم روانشناسی اونو به نام TA یا تحلیل رفتار متقابل می شناسن.

دانشی که در عین سادگی این توانایی رو داره تا افکار و احساست پیچیده و ناشناخته مارو سامان بده تا بتونیم با تفکیک اونها از هم، و با کشف نقاط ضعف و قوت خودمون، رفتارهای سازنده تری پیدا کنیم و به طور ناخودآگاه فضای زندگی مون از آرامش و لذت بیشتری برخوردار باشه.

درخواست برگزاری مجدد دورهاگر تمایل دارید این دوره مجدداً برگذار شود لطفا به آن امتیاز دهید

6
0

4 پاسخ برای “تحلیل رفتار متقابل

 • فاطمه گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من چهارسال پیش کارگاه تحلیل رفتار رو با آقای دکتر میرزاآقاسی گذروندم .گذروندن این کارگاه در خودشناسی به من کمک کرده.و کمک کرد که من از زاویه ای به صورت جامع تر به خودم و ابعاد درونیم و رفتارهامنگاه کنم و کم کم در روابط من با اطرافیانم هم اثر بخش بوده…

 • ea گفت:

  این کارگاه یکی از اصلی ترین مباحثی هست که بنظرم برای همه ما لازمه، از اونجاییکه بسیاری از اشتباهات تربیتی، در بستر فرهنگ و آموزه های موروثی خانواده ها اتفاق میفته، بطور ناخودآگاه تونسته اثرات جبران ناپذیری روی شخصیت هر کدوم از ما داشته باشه. بی نهایت گذروندن این دوره رو به همه دوستان توصیه میکنم. یک کارگاه طولانی اما فوق العاده مؤثر
  موضوعاتی که در هیچ دانشگاه و مدرسه ای تدریس نشده اما برای زندگی خیلی ضروری و مفیده
  بارها شنیدم که افراد شرکت کننده بیان کردند که کاش زودتر این مباحث رو یاد گرفته بودن و خیلی از لحظه های از دست رفته رو میتونستن جبران کنن

 • Zainab گفت:

  سلام
  تعریف این کارگاه رو خیلی شنیدم و مشتاقم هر چه زودتر ثبت نام کنم

 • معصومه گفت:

  زمانی وارد کارگاه تحلیل روابط متقابل شدم که بعد سالها خوددرگیری، از فهمیدن و درک حال خودم ناامید شده بودم. حضور در کارگاه تحلیل اولین و موثرترین گام من در شناخت و فهم خود بود. بودن در این کارگاه برام فرصت مغتنمی شد در فهمیدن آنچه که از خودم نمیدونستم. ممنونم از آقای دکتر میرزاآقاسی و تلاش های بی دریغ شون برای کمک به رشد افراد.