Image

دروغهای ذهنی

ما اغلب فکر می کنیم دردی که به آن دچار شده ایم مشکل اصلی ماست، اما فراموش می کنیم که چگونه با این درد مواجه شده ایم، ما در اثر دروغ هایی که باور کرده ایم و افکاری که برای اجتناب از درد به خود می گوییم، بیمار می شویم.

شاید به جای اینکه تشخیص بدهیم فرد دیگری در حق ما اشتباه کرده، دروغی را مبنی بر اینکه خود ما بد هستیم، باور می کنیم. شاید به جای روبرو شدن با از هم پاشیدن زندگی زناشویی دروغ بگوییم ” اوضاع بهتر میشه”!

ما با روبرو شدن با حقایق زندگی درونی و بیرونی خود، سالم می شویم. همه ما برای دوری از درد به خود دروغ می گوییم، این یک خصلت آدمی است.

در این کارگاه نه از طریق تئوری و کلام، بلکه از طریق مرور مثال هایی واقعی از داستان زندگی، می بینیم که چگونه انسانها بطور ناخودآگاه در روبرو شدن با چیزی از آن اجتناب می کنند و حقیقت را برای خودشان می پوشانند، و این کار چه تأثیر بزرگ و مخربی بر روان آنها ایجاد کرده است.

درخواست برگزاری مجدد دورهاگر تمایل دارید این دوره مجدداً برگذار شود لطفا به آن امتیاز دهید

8
0

6 پاسخ برای “دروغهای ذهنی

 • فاطمه گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من دوره قبلی کارگاه دروغ های ذهنی رو با آقای دکتر میرزاآقاسی گذروندم.فوق العادست.پیشنهاد می کنم حتما شرکت کنید و شاهد اتفاقات جالب و کم نظیری در درونتون بشید.

 • فرشته گفت:

  من این کارگاه رو نرفتم اما از تعریفهایی که ازش شنیدم منتظرم تا دوباره برگزار بشه

 • فاطمه گفت:

  اتفاق عجیب و تاثیرگذاری که با شرکت در این کارگاه برای من افتاد این بود که متوجه شدم بسیاری از افکار من که در من نهادینه شده بود و مثل روز برام روشن بود و به واسطه اون افکار من به برداشت هام از خودم و زندگیم حق می دادم فرو پاشید و دروغی بود که ذهنم به من میگفت

 • Zainab گفت:

  در کارگاه. دروغهای ذهنی ، احساس کردم ذهنم را شکافتند و دردها و زخمهای نهفته ای که بدون درمان به فراموشی سپرده شده بودند را التیام دادند .و اینکه خود را بیشتر دوست خواهید داشت.

 • یگانه گفت:

  در این کارگاه به شکل نو و بدیعی به خود و به پیرامونمان می‌نگریم.علی الخصوص نوع نگاهی که تا بحال به خود ،باور ها ،نگرشهایمان داشتیم را کالبد شکافی میکنیم

 • معصومه گفت:

  شاید دریافت بسیاری از ما در زندگی ها و عدم رضایت هامون تو این کارگاه به خوبی تبیین میشه. برای من، واقعا اینطور بود. روبرو شدن با افکاری که سالها پس ذهنم بود و با اونها زندگی میکردم و مایه ی رنج. واقعا کارگاه معرکه ای بود